Whatsapp Görüşmesi Başlat
Tüm alışverişlerinizde KARGO BEDAVA
90 (532) 611 13 16

Piyano Tamiri

Piyano Tamiri

Piyano tamirciliği sevgi ve özveri isteyen bir iştir. Piyano tamiri yapabilmek için teorik bilgi yetmez. Bu işe çıraklıktan başlayıp bir piyano restorasyon ustasının yanında yüzlerce piyanoyu yenilemeniz gerekmektedir. Bir piyanoda tüm mekaniği oluşturan yaklaşık 7000 parça bulunmaktadır. Piyano mekanizması müzik aletleri içinde en karmaşık sistemdir. Bu mekanizma bir tuşun ucundan tellere kadar uzanan birçok keçe, deri parçası, metal, ahşap, yay gibi birbirine bağlı olarak bileşenlerden oluşmaktadır. Tek bir parçanın arızası bile mekanizmanın dengesini bozmaktadır. Zamanla dış fiziksel etkenler ya da çalma yoğunluğunun piyanonuzda ses ve performans kayıplarına neden olmaktadır.

Aşınmış ve ilk günkü özelliğini yitirmiş olan parçalar firmamız tarafından garantili olarak yenilenmektedir. Piyanoda teller tizlerden bas seslere üçerli, ikişerli ve tekli dizilimlerden meydana gelir. Kalın (bas) teller çelik telin üzerine özel tel sarma maknalarıyla bakır tellerin sarılmasıyla elde edilirler. Bas teller hem uzun hem kalındır. Tiz taraflara gidildikçe tel boyları kısalır ve kalınlıkları da incelir.İlk günkü özelliğini yitirmiş teller kopabilir ya da boğuk sesler çıkarabilir.

Yıllardır bu işi özveriyle yapan tek aile firması olan BARDAKÇI KARDEŞLER PİYANO olarak piyano ile igili her türlü probleminizde 1974ten bu yana sayısız piyano tamir, bakım, cila, akord tecrübemizle piyanolarınız uzman servisimizin elinde hayat bulacak, maddi ve manevi değeri yeniden kazanacaktır.

Boyama ve Cila

Piyanonuz mobilyası zamanla dış etkenler veya sık sık taşımadan dolayı zarara uğramaktadır.

Piyanonuzun iç mekanik kısmı kadar dış mobilyasının da bakımlı olması maddi ve manevi değeri açısından en doğal hakkınızdır. Boya ve cila işlemi konusunda uzman bir piyano tamircisi tarafından yapılmalıdır. Piyanonuzun piyanodan anlamayan bir kişiye boya ve cila yapılması konusunda teslim ederseniz kesinlikle geri dönüşü olmayan değer kayıplarına uğrarsınız. Unutmayın ki, piyano bir müzik aletidir. Cila ve boya işlemi sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Boya ve cila işlemi başlamadan önce piyanonuzun mekanik kısmı, klavyesi, alt ve üst bazası sökülmeli, piyanonun telleri ve armoni tahtasının zarar görmemesi için bazı önemli önlemler almak gerekmektedir. Boya ve cila işleminde en iyi cila yöntemi Gomalak ciladır. Eski Alman piyanolarında çoğunlukla Gomalak cila yöntemi kullanılmıştır. Bu cila yöntemi çok büyük ustalık ve tecrübe gerektiren bir yöntemdir. Herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Çok büyük bir ustalık yöntemi olduğu için günümüzde, üretilen piyanolarda bu yöntem kullanılmamaktadır.

Gomalak cilada doğal boya ve cila kullanıldığı gibi piyanonun mobilyası hava alır, ses tınısı çok iyi çıkar. Sentetik maddelerle yapılan cila işleminde ise piyanonuzun mobilyası hava almaz, mobilyanın gözenekleri suni bir madde ile kaplanmış olur, bu suni madde piyanonuzun ömrünü kısaltır ve ses akustiğini olumsuz olarak çok önemli ölçüde etkiler.

Piyanonuzun Gomalak cilası yaklaşık 10 gün gibi bir zaman almaktadır.Bu cila işlemi elle yapıldığı için bir pamuk üzerine bir bez parçası sarılarak bir cila topu yapılır. Elimizdeki cila topuna yeterli miktarda cila döküp yüzeye yedirilerek işleme başlanır sonra bu parça dinlenmeye bırakılır, kuruduktan sonra ince bir zımpara ile tesviye yapılır ve tekrar cila çalışılır. Mobilya yeterince cila yapıldıktan sonra cila açkısı yöntemiyle bitirilir.

Firmamız Bardakçı Kardeşler olarak 42 yıllık piyano tamir ve cila tecrübesiyle, size en üst düzeyde hizmet vermenin mutluluğunu yaşamaktadır.


Piyano Tamiri Piyano Tamiri Piyano Tamiri

Piyano Tamiri Piyano Tamiri Piyano Tamiri

Güvenli Alışveriş
GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
GÜÇLÜ ALT YAPIYLA
ALIŞVERİŞİNİZ GÜVENDE
Kapıda Ödeme
KAPIDA ÖDEME
NAKİT VEYA KREDİ KARTI
ÖDEMELER KAPINIZDA
Hızlı Kargo
ÜCRETSİZ ve HIZLI GÖNDERİ
AYNI GÜN VE ÜCRETSİZ KARGODA
Whatsapp
WHATSAPP
90 (532) 611 13 16
Projenet Eticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.
Bonus World Maximum Axess Paraf Advantage